Favicon of bujqesia.gov.al Website information for Bujqesia / bujqesia.gov.al


SLD: bujqesia
SLD Length: 8
TLD: gov.al
IP Address: 104.27.175.94
ISP: Cloudflare, Inc.
Country: United States (US)
HTTP Status-Code: 200
Response Time: 1460 ms
Page Speed: 41%
Alexarank: #2,208,061
Meta Title: Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural
Meta Description:
Updated 1 month(s) ago

Hosting Location


Latitude: 37.751
Longitude: -97.822
Timezone: Europe/Tirane
Country: United States (US)

Homepage Resource Analysis

Similarly Ranked Websites


Scientific Forming Technologies Corporation
Deform.com

DEFORM is an engineering software that enables designers to analyze metal forming, heat treatment, machining and mechanical joining processes on the computer.

2,208,068

商業施設のオープンコラム
Affiliate-papa.net

新店舗のオープン情報、オープニングセールのお得なチラシ情報などを発信します。

2,208,072

DNS Records


DNS (Domain Name System) is a system that converts human-readable website names into computer-readable numeric IP addresses.

Host Type TTL Other
bujqesia.gov.al. HINFO 3789 "ANY obsoleted" "See draft-ietf-dnsop-refuse-any"

Heading Analysis


AKU masa të menjëhershme pas denoncimit nga konsumatorët
Peleshi në Bashkinë Shijak, veprat ujitëse dhe 100 fshatrat
Lajme
Ministria
Programi
Legjislacion
Multimedia
Kontakt
Harta e Faqes
Marrëveshja: 5 milionë euro nga qeveria gjermane për Fondin e Garancisë së Kredive Rurale për sektorin bujqësor
Peleshi: 23 milonë euro shtesë për ujitje kullim
Peleshi: Projekti “Fruta të freskëta në shkollë”, edukimi i të ushqyerit shëndetshëm dhe në ekuilibër që në shkolla
MBZHR: Eksportet e prodhimeve bujqësore, rritje prej 9,9% krahasur me të njëjtën periudhë të vitit 2017
Peleshi: Frutat dhe perimet shqiptare nga më të kërkuarat në rajon, të garantuara dhe cilësore
Peleshi: Agropërpunimi, vlerë e shtuar e prodhimit bujqësor, eksportet në agropërpumin rriten me 18 %, vetëm për 6 – mujorin e parë të 2018-s
Peleshi, Bushati: 600 restorante në botë në ndihmë të prodhimeve tipike shqiptare.
Shpallet konkursi për logon e agroturizmit
Peleshi: Kooperimi ndërmjet fermerëve është zgjidhja për fuqizimin e bujqësisë
Peleshi nga Austria: Programi i 100 Fshatrave i dizenjuar për të zgjuar entuziazmin në fshat
Marrëveshja: 5 milionë euro nga qeveria gjermane për Fondin e Garancisë së Kredive Rurale për sektorin bujqësor
Peleshi: 23 milonë euro shtesë për ujitje kullim
E DREJTA PER INFORMIM
ADRESAT E STACIONEVE VETERINARE
Programi IPARD II (2014-2020)
Ujitja dhe kullimi
Numri Gjelbër
Ujitja dhe kullimi
Numri i Gjelber 
Prodhim Bio
Shpenzimet e qeverisjes 
Adresat e stacioneve veterinare, në të cilat mund të bëni matrikullimin e bagëtive.
Institucione të tjera

Websites hosted on same IP


Jesse beckom iiiiiii - subspidothigh.cf
Subspidothigh.cf

Certitude Clinical Implementation Appraisal Form; Fee liking print homespun lure scrutiny, solitary briefcase presentations viewpoint conversation run into high...

0

Home Decor Now
Homedecornow.net

Welcome to Home Decor Now. Here you can find a lot of amazing ideas to decorate your home from experts in architecture and interior design industry

18,604,373

ACJ
Acj.adm.br

10,518,588

بهترین ارتودنتیست تهران
Raminjafarzade.com

ارتودنسی ,متخصص ارتودنسی ,دکتر ارتودنتیست خوب ,دکتر خوب برای ارتودنسی ,بهترین متخصص ارتودنسی , بهترین ارتودنتیست, orthodontist بهترین متخصص ایمپلنت

0

Traffic and Rank History


 • Alexa Rank History
 • Search Traffic History

Full Whois Report              

HTTP Headers


Date: Thu, 08 Nov 2018 14:08:23 GMT
Content-Type: text/html; charset=UTF-8
Transfer-Encoding: chunked
Connection: keep-alive
X-Powered-By: PHP/5.4.16
Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache
Set-Cookie: __cfduid=dbcd1bf825b0a255bddf4578e04f8526b1541686102; expires=Fri, 08-Nov-19 14:08:22 GMT; path=/; domain=.bujqesia.gov.al; HttpOnly PHPSESSID=gu3nvbvi3436h3tt5co17d7tn4; path=/ qtrans_front_language=al; expires=Fri, 08-Nov-2019 14:08:23 GMT; path=/
Link: <http://www.bujqesia.gov.al/wp-json/>; rel="https://api.w.org/", <http://www.bujqesia.gov.al/>; rel=shortlink
Server: cloudflare
CF-RAY: 47689c7dd51ec1ea-IAD
Content-Encoding: gzip
Go to top

Comments / Reviews / Feedbacks / Ratings for bujqesia.gov.al